Kadriye Kanalizasyon Açma

Kadriye Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon açma işlemleri zahmetli ve tecrübe isteyen işlerdir. Bu işlerin yapılabilmesi için kurulmuş olan vidanjör firmaları, robotlar, kameralı sistemler ve teknik özellikleri bulunan araçlar ile hizmet kapasitesine sahiptirler. Antalya Serik’te bulunan, lağım gideri, rögar temizliği, mutfak ve banyo tıkanıklıkları ile daha birçok hizmet sağlayan Kadriye Kanalizasyon Açma firması 7/24 müşterilerinin sorunlarına çözüm sunmaktadır.

Bina, ofis, kamusal alanlar ile fabrikaların giderleri belediye kanalizasyonlarına bağlanarak atık sular ve lağımların şehirden uzaklaştırılması sağlanır. Bu uzaklaştırma işlemi kanalizasyonun tıkalı olmadığı durumlarda sorunsuz devam eder. Fakat kanalizasyon sisteminde oluşacak bir tıkanıklık bu sistemin işleyişini engeller ve buda kanalizasyonun bir an önce açılmasını gerektirir.

Kanalizasyon Tıkanmasının Sebepleri

Kanalizasyon bacaları kanalizasyona müdahale edilmesini kolaylaştırır. Muayene bacası adıyla da anılmaktadır. Kanalizasyon bacalarının yer yüzüne çıkan kısmında melon (rögar) kapakları bulunur.

Bu kapaklardan sızan katı nesneler ve yaşadığımız ortamlarda tuvalet/lavabo giderlerine atılan katı atıklar tıkanmalara sebebiyet verir. Ayrıca sanayi tesislerinin arıtmadan geçirmeden kanalizasyona yönlendirdikleri atıklar ile lavabo giderlerine dökülen yağlarda tıkanma sebeplerindendir.

Tüketim ve üretim olduğu sürece bu gibi problemler yaşanacaktır. Ancak bilinçli tüketim ve geri dönüşüm sayesinde bu gibi problemleri bir nebzede olsa azaltmak mümkündür. Kanalizasyon tıkanmaları sadece insan kaynaklı olmaz. Bazen şiddetli yağmur, fırtına gibi kötü hava koşulları da önüne sürüklediği her türlü atığı kanalizasyona iterek tıkanmasına neden olur.

Kanalizasyon Açma İşlemi

Tıkanık kanalizasyonların açma işlemi görüntüleme teknikleri ve kuka denilen aracın kullanılması ile Kadriye Kanalizasyon Açma ekiplerince yapılır. Kameralı görüntüleme özelliği olan robotlar insanın erişemeyeceği noktalara ulaşarak tıkanık bölgeyi tespit eder.

Kanalizasyona basınçlı şekilde pompalanan su, kanalizasyon içindeki atık ve çamurlaşmış oluşumları yerinden kazıyarak, suya karışan tüm atıkları vakumlayarak tankına çeker.  Kanalizasyon genel bir tanım olmakla birlikte evlerimizdeki sıvı atıklarını belediye kanalizasyonuna taşıyan giderlerde bu sistemin bir parçasıdır. Bazen bu sistemlerde tıkanmalar yaşanmakta, evde ya da işyerlerinde taşmalar meydana gelmektedir. Tuvaletler, lavabolar, mutfak giderleri ve pimaş (PVC) boruların bulunduğu banyolarda tıkanabilmektedir.

Tuvalet ve Lavabo Tıkanmalarına Çözüm

Tuvaletlere atılan tuvalet kağıtlarının bazıları suda çözünmez ve bunlar birikerek giderin tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu durumda uzman bir ekipten faydalanmanız yerinde bir karar olacaktır. Tuvalet tıkanmalarına zemin kırma işlemi yapmadan müdahale edebilen hizmetler vardır. Kadriye Kanalizasyon Açma şirket personelleri yine kameralı cihazlarla tıkanık noktayı belirlemektedir. Ardından gider açma robotunu kullanılarak temiz bir işçilik ile sorununuzu çözecektir.

Saç, kıl, sakal artıkları lavabolarda tıkanmalara sebep olan sık görülen durumlardır. Lavabo açma işleminde de tuvalet açma işleminde ki metotlar uygulanır. Bu tip sorunlarda kontrol edilmesi gereken bir diğer yer bina dışındaki rögarlardır.

Yağ Tutucu Temizliği

Ülkemiz sanayi bölgesi olduğundan birçok fabrika ve endüstriyel kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlar üretim sonrası birçok kimyasal ve yağ içerikli atıkları kanalizasyona aktarırlar. Atıklar kanalizasyona aktarılmadan önce yağ tutuculardan geçerler.

Suya karışmayan atık yağlar bu yağ tutucu bölmelerinde böylece toplanmaktadır. Yağ tutucular restoran, yemekhane, otel, AVM, mezbaha ve yağ üreten fabrikalarda kesinlikle kullanılmaktadır. Yağ bölmesi dolduğunda bunun boşaltılması ve temizlenmesi kesinlikle gerekir. İnsan ve çevre sağlının korunması adına yağ tutucuların belirli periyodlarda bakım ve temizliği böylece yapılmalıdır. Yağ tutucu temizliğini Kadriye Kanalizasyon Açma ekipleri kesinlikle titizlikle yapmaktadır.

Kanal Görüntüleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Kanal görüntüleme borularda zamanla çatlama olabilir. Tıkanma ve katı atıkların verdiği zararları tespit etmek için kullanılan kesinlikle düşük maliyetli bir yöntemdir. Kameralı uzaktan kumanda edilebilen bu cihazlar kesinlikle son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Farklı ebatları ile her türlü kanalda kesinlikle çalışma imkânı sunmaktadır.

Parsel İçi Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Kameralı robotların giremediği 50mm-200mm arasındaki hatlarda push rood kanal görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazın kullanım alanı daha çok toplu konutlar, siteler, binalar veya yerleşkelerdir.