Kanalizasyon Temizleme Antalya

Kanalizasyon Temizleme Antalya

Kanalizasyon sistemlerinde dolaşan atık sular, tıkanma sebebiyle biriktiğinde Kanalizasyon Temizleme Antalya firması tıkalı kanalizasyonları açmaktadır. Kanalizasyonlar atık suların taşındığı yapılardır. Kanalizasyonlar bazı sebeplerden ötürü tıkanabilmekte, çevreyi kirleterek kötü kokular yayabilmektedirler.

Hijyen ve sağlık açısından olumsuz olan bu durumda 7/24 hizmet sunan kanal açma ekiplerini arayabilirsiniz. Kanalizasyonlarda yapılacak gider açma işlemi profesyonel ekipler ve iyi planlama ile verimli olabilmektedir. Yanlış yapılacak uygulamalar kanalizasyon sistemlerine zarar vereceği gibi tıkanıklığın boyutunu da arttıracaktır. Ekolojik sistemin korunması ve sürdürülebilirliği temiz çevreden geçer. Çevrenizin temiz olması ise kirlenmeye sebep olan kişisel faktörlerin ortadan kaldırılması ile olur. Bu sebeple giderlere bilinçsizce çöp ve katı atık atılmaması önemlidir.

Kanalizasyon Tıkanmasının Sebepleri

Kanalizasyonlar insan hataları sonucu tıkanabileceği gibi, doğal olaylarda tıkanmalara sebep olabilir. Bu sebepleri sıralamak gerekirse;

  • Giderlere atılan çocuk bezleri, çöp torbaları, cam, karton ve tuvalet kağıtları gibi katı atıklar,
  • Kanalizasyon yapımı esnasında oluşan toprak, beton kalıntıları ve kalitesiz malzemelerin yıpranarak kanalizasyonu tıkaması.
  • Zamanla yıpranan gider borularının çatlaması/kırılması sonucu oluşan tıkanmalar,
  • Sel, fırtına gibi doğal afetler sebebiyle rögarlara sürüklenen taş, toprak, yaprak ve ağaç dalları,
  • Giderlere dökülen atık yağların zamanla kanalizasyon borularında kalıplaşarak kanalı daraltması da tıkanmayı oluşturan sebeplerdendir.

Kanalizasyon Tıkanıklıklarını Giderme Yöntemleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kanalizasyon evdeki giderlerden belediye şebekesine kadar olan sistemin tümüdür. Haliyle kanalizasyon tıkanıklığı evimizdeki banyo, tuvalet ve mutfaktan başlayabilmektedir. Ev ve rögar sistemlerinde oluşabilecek tüm tıkanıklıklarda, Kanalizasyon Temizleme Antalya ilinde gerçekleşir.

Kanalizasyon temizliğinde tıkanan gidere uygun cihaz ve vidanjör araçları kullanılmaktadır. Evlerimizdeki tıkalı giderler birkaç basit yöntem kullanılarak açılabilmektedir. Lavabo pompası lavaboda oluşan tıkanıklığı giderebilir. Ya da lavaboya dökülecek kimyasal tozun üzerine sıcak su dökmekte işe yarayabilmektedir. Karbonat ve sirke karışımı, gider açan spiral teller evde uygulanabilecek basit yöntemlerdir. Bu yöntemler fayda etmezse Kanalizasyon Temizleme Antalya firması önce kameralı cihaz yardımı ile tıkanan bölgeyi tespit eder.

Tespit edilen tıkalı bölge gider açma robotları kullanılarak, beton kırma işlemine gerek kalmadan açılmış olmaktadır. Ev dışındaki kanalizasyon sistemlerinde ise kombine kanal temizleme araçlarından yararlanılabilmektedir. Bu araçlar tıkalı kanalizasyonlara basınçlı su basabilen araçlardır. Tıkalı bölgeye gönderilen yüksek basınçtaki su katı atıkları rögara doğru sürükler.

Kanalizasyon Görüntüleme Araçları

Kanal görüntüleme sistemleri zaman kazandırmasının yanında, dairenizde ki tesisata ulaşmak için tadilat gerektirmeyen sistemlerdir. Görüntüleme cihazları evde ki tıkanmalar ve kanalizasyon şebekelerinde kullanılmaktadır. Kanal görüntüleme de kullanılan robotlar klozet ve pimaş giderlerine yönlendirilmektedir.

Ayrıca TV-İnspection görüntüleme sistemi yaygın kullanılmaktadır. Parsel bacası kenarına yerleştirilen CCTV kameralar sürekli görüntü kaydederek kanalın takibini kolaylaştırır. Bu yöntem 50 mm ile 200 mm çapındaki borularda görüntü alabilmektedir. Tüm görüntüleme ve gider açma sistemleri Kanalizasyon Temizleme Antalya firmasında bulunmaktadır.

Parsel Bacasının Önemi

Parsel bacası ayrıca daha çok bilinen adıyla rögarlar, binalardan çıkan atık su giderlerinin belediye şebekesine bağlandığı yerlerdir. Bu rögarlar ayrıca tüp biçiminde inşa edilirler. Olası tıkanıklıklara kolay müdahale imkânı kesinlikle sunarlar. Muayene bacası olarak ta ayrıca bilinirler. Parsel bacaları binalara veya otoparklara yakın yerlere inşa edilirler. Kanal kontrolü de bu bacalar sayesinde ayrıca yapılmaktadır. Kanalizasyonlarda gaz birikmesi kesinlikle olur. Bu kesinlikle tehlikeli bir gazdır. Bu gazın tahliyesi ayrıca yine parsel bacalarından yapılmaktadır. Parsel bacaları yani rögarlar kesinlikle yıllar içerisinde toprak altında kalarak görünmez hale geliriler. Bu durumda parsel bacasının yerinin ayrıca tespit edilmesi gerekmektedir.

Rögar Yeri Tespiti Nasıl Yapılır?

Rögarların tespit edilmesi Kanalizasyon Temizleme Antalya firması tarafından ayrıca kameralı robotlar sayesinde yapılmaktadır. Tıkanık açan robotun ucuna sonda verici sinyal aparatı ayrıca monte edilmektedir. Yaydığı sinyal dedektör ile takip edilerek rögar yeri tespiti kesinlikle kısa sürede yapılmaktadır.

Vidanjör Nedir?

Vidanjörler kanal açma, kanal temizleme veya foseptik temizleme işlemlerinde kullanılan özel donanımlı araçlardır. Bu araçların üzerlerinde bulunan ekipmanlar kesinlikle tecrübeli ekipler tarafından kullanılmaktadır. Vidanjörler ihtiyaç duyulduğunda ayrıca kiralanarak kullanılabilmektedir.

Foseptik Çukuru Nedir?

Foseptikler şehir kanalizasyon sistemlerinin bulunmadığı yerlerde bulunmaktadır. Kazılan çukura yerleştirilen atık depolarında atık depolanmaktadır. Depolanan atık Kanalizasyon Temizleme Antalya firması ekiplerinin araçları ile boşaltılarak temizlenmektedir.

Adrasan Vidanjör Hizmeti, Çıralı Vidanjör Hizmeti, Kanalizasyon Açma, Kemer Kanalizasyon Açma, Olimpos Vidanjör Hizmeti, Tıkanıklık Açma Antalya, Antalya Logar Tıkanıklığı Açma, Kanalizasyon Açma Antalya, Antalya Kanalizasyon Açma, Adrasan Kanalizasyon Açma, Aksu Kanalizasyon Açma, Beldibi Kanalizasyon Açma, Belek Kadriye Kanalizasyon Açma, Belek Kanalizasyon Açma, Döşemealtı Kanalizasyon Açma, Kaş Kalkan Kanalizasyon Açma, Kepez Kanalizasyon Açma, Konyaaltı Kanalizasyon Açma, Korkuteli Kanalizasyon Açma, Lara Kanalizasyon Açma, Manavgat Kanalizasyon Açma, Muratpaşa Kanalizasyon Açma, Serik Kanalizasyon Açma, Klozet Tıkanıklığı Açma, Lavabo Tıkanıklığı Açma, Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Açma, Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma, Robotla Kırmadan Tıkanıklık Açma, Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Vidanjör Hizmeti Antalya