Altınova Vidanjör Hizmeti

kesinlikleTüm bu hizmetler sağlıklı bir çevre politikasını benimseyen, Altınova Vidanjör Hizmeti firmasının güvencesinde yeterli donanım ve profesyonel ekipler tarafından titizlikle yürütülmektedir. Kısaca tanımlayacak olursak vidanjör boşaltıcı anlamını taşır. Vidanjör kullanımı ülkemizde yaygındır. Kanalizasyon tıkanmalarında sık kullanılır. Klozet tıkanmaları, lavabo tıkanıklıkları, kanal açma, kanalizasyon görüntüleme, foseptik çukur temizliği, yağlı kanal temizleme, rögar temizleme işleri vidanjör hizmetlerinin genel tanımını oluşturur.

Temizliği, bakım ve onarımı yapılmayan kanalizasyon giderleri zamanla bulaşıcı hastalıkların oluşabileceği ortama davetiye çıkarır. Ayrıca çatlamış, kırılmış olan borulardan sızan atık suların şehir şebekesine karışması büyük felaketlerle sonuçlanabilir. Evlerimizde, işyerlerimizde, sanayi sitelerinde ya da fabrikalarda tuvalet ve lavabolara atılan ıslak mendil, tuvalet kağıtları, temizlikte kullanılan bez, sünger vb. maddeler ile atık yağların lavabolara dökülmesi gibi bilinçsizle yapılan davranışlardan kaçınılmalıdır.

Kanalizasyon Temizleme

Yukarıda saydığımız sebepler kanalizasyon tıkanmalarına yol açabileceği gibi, doğal hava olaylarından kaynaklı yaprakların, ağaç dalları gibi nesnelerin de tıkanmalara sebep olduğu bilinmektedir. Sebep ne olursa olsun tıkanan kanalizasyonun ivedi olarak açılması gerekmektedir. Bunun için de Altınova Vidanjör Hizmeti 7/24 ihtiyaç duyduğunuz her an göreve hazırdır. Kanalizasyon temizleme işlemi önce görüntüleme ile başlar. Robot denilen kameralı cihazlar ile kanalizasyondaki tıkanık olan bölge belirlenir. Ardından vidanjör denilen araçlar devreye girer.

Kombine Kanal Temizleme

Kombine kanal temizleme işlemi, değişmez adresiniz Altınova Vidanjör Hizmeti bünyesinde bulundurduğu donanımlı araçları ve teknik personeli ile profesyonelce yapılmaktadır. Bu işlemde basınçlı suyun gücünde yararlanılmaktadır.

Rögar Yeri Tespiti ve Rögar Temizliği

Binalardan çıkan atıklar rögar kuyularında toplanır sonrasında belediye kanalizasyonuna entegre olur. Binaların giderinde oluşabilecek bir tıkanmada rögar kapağından müdahale edilmesi gerekir. Silindir ve kare şeklinde olan rögar kapaklarını çevremizde sıklıkla görürüz. Rögarlar toprak altında kalıp görünmez olabilirler.  Bu durumda öncelikle rögarın yerinin tespit edilmesi gerekmektedir.

Rögar tespiti dedektör denilen cihazlar ile yapılmaktadır. Önce robot cihaz ucuna sinyal üreten sonda verici takılır ve gider borusuna yönlendirilir. Bu cihazın kullanımı ve sinyal takibi Altınova Vidanjör Hizmeti firmasının tecrübeli ve deneyimli personelleri tarafından yapılmaktadır. Rögarın yeri ve derinliğinin tespitinin ardından rögar temizliği vidanjör vb. ekipmanlar ile tamamlanır.

Tıkanmış Tuvaletin Açılması

Evimizde, işyerlerimizde tuvalet tıkanmaları ile karşılaşabiliriz. Bunun neticesinde atık suların taşması meydana gelir. Bu durumda profesyonel yardım almak gerekmektedir. Böyle bir sorun karşısında boru kanal açma makinesinden faydalanılmaktadır. 20 ila 150 mm aralığındaki borularda kullanıma uygun bu cihaz spiral sayesinde tıkanık yeri açar. Spiralin ucu tuvalet veya lavabo içine yerleştirilmektedir.

Pimaş Açma Nedir?

Binaların iç ve dış bölümlerine paralel döşenen boruların genel adıdır. Bu borular sıklıkla banyo, küvet ve bataryalarda kullanılmaktadır. PVC malzemeden üretilen bu borularda tıkanmalar yaşanmaktadır. Çoğunlukla katı atıklar tıkanma nedenidir.

  • Kendi başınıza pompa kullanarak lavabo giderini açmanız mümkün olmaktadır. Pompayı lavabo içindeki gidere yerleştirerek bas çek yönetimi ile pompalayarak tıkanıklığı giderebilirsiniz.
  • Nalburdan alabileceğiniz 2-3 metrelik spiral teli gidere ittirerek yine tıkanıklığı giderebilirsiniz.
  • Lavabo açıcı kimyasallarda basit yöntemler arasında yer almaktadır.
  • Tüm bu yöntemler sonuçsuz kalıyorsa pimaş açma konusunda uzman Altınova Vidanjör Hizmeti ekipleri teknolojik cihazları ile sorunu ortadan kaldıracaktır.

Pimaş Tıkanmalarına Neler Sebep Olur?

  • Mutfaklarda lavabolara dökülen yağlar zamanla donarak dar olan pimaş boruyu böylelikle tıkar,
  • Çocuk bezi, peçete, tuvalet kâğıdı, kâğıt ve kesinlikle sert cisimler,
  • İnşaat sırasında boruların düzensiz döşenmesi veya çimento kalıntılarının düşmesi,
  • Yeterli eğimin kesinlikle verilmemiş olması,
  • İş merkezleri veya çok haneli konutlarda yoğun kullanım bu tıkanmalara kesinlikle yol açabilmektedir.