Antalya’da Vidanjör Hizmeti

Antalya’da Vidanjör Hizmeti

Yaşadığınız site, bina, ofis gibi ortamlarda tuvalet, lavabo, mutfak giderlerinin tıkanması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ihtiyaç duyacağınız teknik destek Antalya’da Vidanjör Hizmeti tarafından karşılanacaktır.

Güzel ülkemizin 81 ilinde bir hayat akmakta ve bu hayatın içinde üretim, tüketim hız kesmeden devam etmekte, sosyal aktiviteler, yeme, içme, konut, barınma gibi hizmet sektörleri tatlı bir rekabet ortamında müşterilerine hizmet sunmaktadırlar. Tüm bu üretim/tüketim ve sosyal hayatın gerekliliklerinden kaynaklanan çöpler ve diğer atıklar oluşmaktadır. Çöpler belediyeler tarafından düzenli olarak toplanmakta, diğer atıklar ise binalara yapım aşamasında yapılmış gider borularından kanalizasyon sistemlerine aktarılmaktadır. Sirkülasyonun ve sanayileşmenin çok olması, umursamazlık ya da unutkanlık sebebiyle atık sistemlerinin düzenli bakım ve kontrollerinin yaptırılmaması bu sistemlerin tıkanmasına yol açmaktadır. Kanalizasyon sistemlerinin tıkanması demek çevre salığının etkilenmesi demektir ki bu da hiç istenilmeyen bir durumdur.

Vidanjör Hizmeti

Vidanjör Fransızca kökenli bir kelime olup “boşaltıcı” anlamına gelir. Birçok vidanjör firması bulunmakta ve bu firmalar sundukları hizmet kalitesine göre tercih edilmektedir. Bir vidanjör firması işle alakalı tüm ekipmanları ve işinin ehli, teknik cihazları kullanabilen personelleri de bünyesinde bulundurmalıdır. Kanal görüntüleme cihazları (robotları), çeşitli vidanjör araçları, spiral kanal açma cihazları vidanjör firmalarının kullandığı ekipmanlardır. Bu ekipmanlar Antalya’da Vidanjör Hizmeti firmasında bulunmakta, her türlü arıza, bakım, kanal açma, rögar temizleme, tıkalı lavabo açma, tıkalı tuvalet açma, yağ tutucu temizleme vb. faaliyetlerde kullanılmaktadır. Gerek duyulduğunda inşaat sektörleri maliyet düşürmek adına vidanjör kiralama hizmetini tercih edebilmektedir.

Tıkanan Apartman Giderlerinin Açılması

Evlerimiz en çok vakit geçirdiğimiz kişisel alanlarımızdır. Evde yaşayan bir sistem ve bu sistemin içinde yapılan birçok iş vardır. En çok vakit geçirilen alanlardan birisi de mutfaktır. Yemek yaptığımız/yediğimiz bu ortamda kirli bulaşık artıkları dikkat edilmesine rağmen lavaboya dökülebilmektedir. Bu atıklar lavabo giderinin tıkanmasına sebep olur. Bu durumda çözüm için sunduğu hizmetlerle müşteri memnuniyetini ön planda tutan Antalya’da Vidanjör Hizmeti ekiplerini aramanız yeterli olacaktır. Apartmanlarda oluşabilecek tıkanıklıklar diğer apartman sakinlerinin de rahatsız olmasına yol açacağı için kısa sürede çözüm bulunması elzemdir.

Parsel Bacası ve Önemi

Parsel bacaları bina giderlilerinin ana kanalizasyon (belediye) şebekesine bağlandığı yerlerde inşa edilen rögar kuyularıdır. Binaların girişlerine yakın ya da istinat duvarı kenarlarında bulunurlar ve olası bir tıkanma veya arızada müdahale imkânı sunarlar. Ana rögar olarak bilinen bu bacalar yapılmadığı takdirde inşaat yapan firmaya belediyeden izin verilmemektedir. Parsel bacalarının bulunduğu yerlerde rögar kapakları vardır. Bu kapaklar toprak altında kalarak bulunması zor olabilir. Bu gibi durumlarda dedektör benzeri cihazlar ile rögar tespiti yapılabilmektedir. Parsel bacaları, kanalizasyonda veya apartman giderlerinde oluşabilecek tıkanıklıklarda, kırma işlemi gerektirmeyeceğinden ekstra maliyetlerin önüne geçmiş olunur. Kanalizasyon tıkanıklığında tazyikli suyun önemi çok büyüktür. Vidanjör ile tazyikli su basma işlemi yine bu bacalardan yapılır. Parsel bacası temizleme ve gider tıkanıklıklarının çözümü Antalya’da Vidanjör Hizmeti ile gerçekleşmektedir.

 

Su Kaçakları Tespiti ve Çözümleri

Apartman dairelerinde sık rastlanabilen bu durumda Antalya’da Vidanjör Hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerin evinize intikal sürecinde kesinlikle yapılması gerekenler vardır. Eğer su üst kattan damlıyor ise öncelikle üst kat komşunuzun su vanasını kesinlikle kapatması gerekmektedir. Ekipler evinize geldiğinde ellerinde bulunan, akustik dinleme cihazı ile ayrıca işlem yapmaktadır. Böunun dışında kameralı görüntüleme sistemleri veya termal kamera ile kaçağın yerini tespit etmektedir. Nokta tespiti yaparak onarım işlemi kesinlikle gerçekleştirileceklerdir.

Kanal Tıkanıklığı Nedir?

Bina giderinden rögara veya rögardan belediye kanalizasyon bağlantı noktasına kadar döşeli pimaş (PVC) veya betondan imal edilmiş borularda oluşan tıkanıklığa kanal tıkanıklığı denir. Borularda hasar var ise robotla açılması mümkün değildir. Hasarlı borunun onarımı veya değişmesi sorunu ortadan kaldıracaktır. Boruların sağlam olması durumunda kanal açma robotu ile tıkanıklık giderilecektir.

Rögar Tıkanıklığı Nedir?

Binalardan çıkan borular ana kanalizasyona bağlanmadan önce rögar dediğimiz kuyularda birleşir. Bu bölümde oluşan tıkanıklığa rögar tıkanıklığı denir. Buradaki tıkanıklığı açmak için kanal açma robotu veya kuka kullanılır. Atık suyun rögar içindeki hareketine bakarak kanalizasyonun sağlıklı çalışıp çalışmadığını tespit edebilmek mümkündür. Atık suyun hızlı akıyor olması, sistemdeki tıkanıklığın giderildiğini gösterir. Suyun dolgun ve hacimli hareketi kesinlikle önemli bir işarettir. Yavaş ilerlemesi ayrıca boruda akışı yavaşlatan bir cismin olduğunu göstermektedir. Ayrıca bu durum tesisat içindeki boruların hasarlı olduğuna işaret etmektedir.